Тема: письмове
множення на двоцифрове число. Вправи з нерівностями. Задачі на застосування дії
множення на двоцифрове число (№ 92- 99).
Мета: познайомити з письмовим множенням на
двоцифрове число; формувати уміння розв'язувати задачі, нерівності, розвивати
логічне мислення, світогляд; виховувати повагу до товаришів
Обладнання. Таблиця усних
обчислень.
Хід уроку
I. Контроль, корекція і закріплення знань учнів
1.
Каліграфічна хвилинка. Запис
цифри 8 і числа 868. Розкласти на розрядні доданки.
2.
Математичний диктант
Записати
суму чисел 10 і 5; 4 збільшити на 7; 6 зменшити у 2 рази; 9 збільшити у 10
разів; 300 зменшити у 100 разів; написати число наступне після 39; записати
сусідів числа 70; суму чисел 10 і 5 зменшити у 3 рази.
(15,
28, 3, 90, 3, 40, 69 і 71, 5)
3.
Усні обчислення (№92)
Заміни
розрядні числа 30,60, 90, 400, 700 добутком за зразком.
Зразок:
80=8•10
(30=3•10; 60=6•10; 90=9•10; 400=4•100; 700=7•100)
II. Вивчення
нового матеріалу.
1.
Підготовчі вправи.
а)
Виконання завдання № 93. Вчитель пояснює біля дошки як можна множити число на
добуток .
4• (2•3)
= 4•6 = 24;
4• (2•3)
= (4•2) • 3 = 8•3 = 24;
5• (4•2)
= 5•8 = 24;
5• (4•2)
= (5•2) • 4 = 10•4 = 40
2.
Пояснення вчителя.
— Такий спосіб обчислення досить громіздкий. Сьогодні
ми будемо вчитися множити на двоцифрове число письмово.
24
960
3.Первинне закріплення
а) Виконання
множення з поясненням (№95).
48•20 = 960; 23•30 = 690; 16•50 = 800; 18•40 = 720; 18•50 = 900.
б) Розв’язування задачі №96.
На автомобіль навантажили 20 комп’ютерних крісел масою 25 кг кожне і 10
стільців масою 15 кг кожен. Яка загальна
маса офісних меблів, навантажених на автомобіль?
Аналіз
умови задачі
—
Про, що
розповідається в задачі?(Про комп’ютерні крісла і стільці);
—
Скільки
навантажили комп’ютерних крісел?(20 штук);
—
Якою масо було
кожне крісло?(по 25 кг кожне);
—
Скільки було
стільців? (10 стільців);
—
Якою масою був
кожен стілець?( по 15 кг кожен);
—
Що запитується в
задачі? (Яка загальна маса офісних меблів, навантажених на автомобіль?).
Розв’язок
(множення виконується письмово)
1)
25•20 = 500 (кг) – маса
комп’ютерних крісел;
2)
15•10 = 150 (кг) – маса стільців;
3)
500 + 150 = 650 (кг) – загальна
маса офісних меблів;
Відповідь:
650 кг загальна маса офісних меблів.
3.Фізкультхвилинка
Ми і вчились , і
трудились.
І, напевно, вже
стомились.
Тож давайте для
розрядки
Зробим кілька
вправ зарядки.
Раз! – підняли
руки вгору.
Два! – нагнулися
додолу.
Три! –
повернулись вправо, вліво.
На «чотири» –
враз присіли.
Похитали
головою,
Ще й притупнули
ногою.
Пальчиками
повертіли
І за парти тихо
сіли.
III. Закріплення та узагальнення матеріалу
1.
Виконання завдання №98
х : 30 = 28; х – 30 =
28; х • 30 = 240; 30 + х = 58;
х = 28 • 30; х = 28 +
30; х = 240 : 30; х = 58 – 30;
840 : 30 = 28; 58 – 30 = 28 8 • 30 = 240 30 + 28 = 58
2.
Завдання з логічним навантаженням №99*
За схемами
склади вирази. Знайди х значення,
якщо а = 12, b = 7, c = 40.
( ( 12 + 7) • 40 = 760; 40 : ( 12 – 7 ) = 8; 40 – (12 –
7 ) = 35 ).
IV. Підсумок уроку
— Яке
множення ми сьогодні вивчили?
—
Які завдання
виявилися для вас важкими? Легкими?
—
Продовжте речення.
На уроці мені сподобалося… Я навчився….
V. Домашнє завдання
Ст. 16, №100, 101
Комментариев нет:
Отправить комментарий